Ogarnij głowę – czyli rola emocji i motywacji w szukaniu pracy

znajdz prace

Szukasz pracy? Nie idzie? A powiedz mi, jak z Twoją motywacją do działania, pewnością, że to szukanie świetnie pójdzie i uporaniem się z żalem, że jest inaczej niż miało być? Wiesz, że to właśnie emocje i głowa pełna smutków potrafią skutecznie zabrać szansę na nową pracę? Tyle pytań, to teraz czas na odpowiedzi.

Mija styczeń, trochę się już w tym nowym roku zdążyliśmy okopać. Pierwsze postanowienia szlak trafił. Drugich jeszcze kurczowo się trzymamy, żeby za tydzień, dwa powiedzieć sobie wprost:

„Nie będę więźniem własnych oczekiwań”.

Kto nie schudł, ten przytył, kto miał zacząć żyć inaczej, ten oswoił codzienność, a kto obiecał sobie, że znajdzie nową pracę, ten uznał, że jednak nic z tego nie będzie.

Bo, co ciekawe, dla wielu osób, właśnie przełom roku, to jest taka magiczna data, od której wszystko się zmienia i wszystko się zaczyna. I bardzo dobrze, że są takie momenty, nawet, jeśli banalnie związane z kalendarzem, które motywują do działania. Sęk w tym, że często topnieją jak ten styczniowy śnieg – za szybko. Dlaczego to takie złe?

Ponieważ tak jak i w życiu, tak w rekrutacji, wszystko zaczyna się od głowy.

Jeśli w głowie mamy myśl: „Pójdzie dobrze, dam radę”. To zaufaj Gorylowi, że to +50 do sukcesu (na 100 punktów, więc jakby nie patrzeć – połowa) A jeśli myślisz: „No nie wyjdzie, ni kija, czeka mnie bezrobocie, chleb z masłem i wieczny smutek” To tak będzie, a może nawet będzie bez masła, bo ono jest bardzo drogie, mimo, że mało słodkie.

Więc, żeby utrzymać głowę w dobrym stanie łap 3 rady od Goryla.

1) To, co złe zostaje tam, gdzie się zdarzyło

Wyciągnijcie naukę z trudnych doświadczeń, ze zwolnienia także, bo nauka to siła, szczególnie nauka siebie. Ale dalej idźcie z nauką, a nie z żalem, nie z frustracją. Bo ona zjada człowieka od środka, i potem zostaje ludzki cień na dwóch nogach. A jak nie ma pracy, to jeszcze głodny i biedny. Zrozumienie negatywnych emocji, zaakceptowanie i skupienie się na pozytywnych potrafi naprawdę bardzo pomóc. I to nauka nie tylko na szukanie pracy, ale także po prostu, na życie.

2) Poznaj siebie, co potrafisz, a czego zupełnie nie umiesz

Zrób sobie listę. Co mi idzie świetnie, a co mi idzie średnio, a co, jak się zabiorę, to zepsuję na bank. Bo właśnie dzięki temu, będziecie mogli szukać pracy, która jest dla Was. Do każdej rzeczy, która Wam idzie dobrze, bardzo dobrze, genialnie dopiszcie przykłady. To się świetnie przyda jako trening do rozmowy rekrutacyjnej i pomoże zdobyć w rekrutacji poczucie siły, jak mało co. Czasem, właśnie takie spędzenie 2 godzin ze sobą, kartką papieru i długopisem, może dać początek nowej drogi zawodowej. Czy da się łatwo zmienić branżę? Nie. Ale właśnie mając te przypadki w głowie, budowaliśmy nasz wzór CV. Tak, żeby jego struktura pomagała dostać pracę, także w nowej branży. A ten wzór CV oddaliśmy Wam w najlepszym kursie on-line, w którym pokazujemy jak szybko znaleźć nową pracę i co zrobić, żeby rekruterzy dzwonili jak zwariowani zapraszając na rozmowy.

3) Myśl „dam radę, to coś dla mnie”

Jeśli masz wątpliwości, czy sobie poradzisz, czy to oferta dobra dla Ciebie, mam złą informację. Rekruterzy mają detektor niepewności. Jeśli Ty nie wiesz, to oni tym bardziej nie wiedzą. Zatrudnia się kandydatów, którzy są pewni, że to praca dla nich, że sobie w niej świetnie poradzą. Ta pewność to powinien być początek Twojej drogi w rekrutacji, I to właśnie ta pewność potrafi wszystko zmienić! Łatwiej o nią, kiedy się dobrze przejdzie punkt nr 2. Pracując z kandydatami, widzimy, że większość z nich zupełnie nie docenia swojej mocy i superowości! Też tak masz? Czas to zmienić:)

Podsumowując

Nie tylko doświadczenia, kompetencje i wykształcenie mają w szukaniu pracy znaczenie. Nasze emocje, wpływają na poczucie skuteczności, poczucie skuteczności dalej na motywację. A bez motywacji i pewności, że świetnie dacie sobie radę, z reguły, niewiele z tego szukania pracy wychodzi.

Właśnie dlatego w naszym kursie Jak szybko zdobyć nową pracę skupiamy się nie tylko na przygotowaniu najlepszego CV, listu motywacyjnego, czy przekonaniu rekrutera na rozmowie rekrutacyjnej, ale także dbamy o motywację i pomagamy ogarnąć trudne emocje.

A jeśli macie jakieś smutki, pamiętajcie, że jest taki Goryl, który zawsze jest gotowy biec na pomoc i naprawdę zawsze możecie do mnie napisać, a ja chętnie pomogę 🙂

Twoje szukanie pracy nie daje efektów?

Mamy coś, co Ci pomoże!

Zobacz nasz kurs ONLINE Jak szybko zdobyć nową pracę cz.1 i opinię kandydatów, którzy dzięki nam znaleźli pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry