Tajny sposób, by dostać zaproszenie, gdy CV nie spełnia wymagań z oferty

Możesz się łatwo przebranżowić, możesz zdobyć pracę, nawet, jeśli nie spełniasz wymagań z oferty i to wcale nie dzięki CV 🙂 Jest na to tajny sposób, którego potencjał marnuje ponad 95% kandydatów. Nie idź tą drogą!

Wyobraź sobie banany, widzisz? 100 bananów, każdy żółty, każdy podobnej wielkości. Jak wybrać… A teraz wyobraź sobie, że wśród nich leży on – gotowy do zjedzenia, na wpół obrany i jeszcze z karteczką o wartościach odżywczych. I może w tych pozostałych bananach są lepsze, nie wiem, ale ten jeden postarał się bardziej. Nie dość, że ułatwił mi robotę, to jeszcze pokazał swoją wartość!  Tak samo jest z rekrutacjami 😀

Ja wiem, że na pierwszy rzut oka pomyślisz, Gorylu, co wy tam bierzecie w tej dżungli, ale uwierz mi, ta analogia ma sens. Kandydat, który robi więcej, który robi inaczej niż inni, ma większe szanse, bo przestaje być bezimienny, bo skradł uwagę. Jeśli dobrze to rozegra – wygra.

Jednym z elementów, który w tym pomoże jest mail, wysyłany do rekrutera razem z CV. A dokładniej pisząc mail, lub wiadomość w systemie, w zależności od tego, jak wygląda droga aplikowania. Dobry mail naprawdę zwiększa szansę na otrzymanie pracy, nawet gdy Twoje CV jest słabsze niż pozostałych osób. Dlaczego? Ponieważ to maila rekruter widzi najpierw, to mail odpowiada za jego nastawienie.

Jesteśmy w trakcie kolejnych badań rekruterów i już widzimy, że prawie ⅓ deklaruje, że dobrze napisany mail zachęci ich do zaproszenia kandydata na spotkanie, nawet jeśli w CV brakuje doświadczenia lub kompetencji, które były wymagane w ofercie.

Testowaliśmy maile na żywym organizmie przez ostatnie półtora roku i efekty są genialne. W ten sposób nową pracę znalazło wiele osób, które próbowały zmienić branżę, co jest jednym z większych wyzwań na obecnym rynku pracy.
Mail ma jeszcze jedną zaletę – może być szybkim potwierdzeniem kompetencji w CV. Pokazuje, czy lekkie pióro jest lekkie, poczucie humoru obecne, a kreatywność to prawdziwa cecha czy tylko zapis w CV. Maile to też łatwy sposób, żeby przegrać swoją szansę. Weźmy np. wspomnianą kreatywność. Kreatywny człowiek jest niewiarygodny, jeśli pisze maila:

Szanowni Państwo, w odpowiedzi na ofertę pracy przesyłam moje CV, pozostaję do dyspozycji w razie zainteresowania spotkaniem.

Kasia Kreatywna

Takich maili lub bliźniaczo podobnych rekruter dostaje jakieś 95%. Jedna, dwie osoby podczas rekrutacji wysyłają coś WOW, co sprawia, że rekruterzy patrzą na CV z większą sympatią i aprobatą. Na naszym kursie nie tylko uczymy, jak szybko zdobyć pracę, ale też, jak pisać, by robić wrażenie 🙂

A skoro już jesteśmy przy temacie maila, to nic tak nie zabiera szansy w rekrutacji, jak brak tekstu wiadomości przy wysyłaniu CV. Nie rób sobie tego, proszę 🙂

Twoje szukanie pracy nie daje efektów?

Mamy coś, co Ci pomoże!

Zobacz nasz kurs ONLINE Jak szybko zdobyć nową pracę cz.1 i opinię kandydatów, którzy dzięki nam znaleźli pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry