4 rady, co zrobić, kiedy ofert pracy jest za mało

Można mieć wspaniałe CV, świetnie radzić sobie na rozmowach, ale przy braku ofert pracy, ciężko osiągnąć sukces i znaleźć nową pracę. Rynek pracy jest nierówny, w jednych branżach przebieramy i wybieramy, w innych każda oferta to święto. Podobnie jest z lokalizacją. Podkarpackie vs. pomorskie, duże miasto vs. małe. Dlatego zobacz 4 rady Goryla, co zrobić, kiedy nie ma ofert, na które możesz aplikować.

Po pierwsze podstawą szybkiego znalezienia pracy jest szeroki zakres podjętych działań. Nie czekaj na kiedyś, tylko od razu szukaj wszystkimi kanałami. Oferty pracy znajdziesz m.in. w mediach społecznościowych, wybierając wartościowe grupy, jak na przykład Give Her a Job. Nie skupiaj się też na jednym portalu na literę P. Naszym faworytem jest tu www.rocketjobs.pl, na którym znajdziecie oferty dotyczące m.in. stanowisk w marketingu, sprzedaży, czy PR. Kolejne działanie, które może przynieść sporo korzyści to aktywność na Linkedinie, nigdzie nie macie tak prostego dostępu do firm, w których chcecie pracować i osób, które zdecydują o Waszym zatrudnieniu. Nasi kandydaci z kursu otrzymują całą listę miejsc, w których warto szukać pracy i sposobów, by robić to efektywnie. Ale czasem nawet te działania, to za mało, gdy w naszej lokalizacji jest mało ofert pracy. Co wtedy zrobić?

Tu przechodzimy do drugiej rady. Przejrzyj wszystkie oferty z okolicy i na tej podstawie zobacz, w czym Twoja lokalizacja jest mocna, kogo potrzebuje.

Prawdopodobnie, jeśli masz dziś problem ze znalezieniem pracy w swoim zawodzie/branży, to za 2 lata może być podobnie. Dlatego warto się zastanowić, czy nie zboczyć w bardziej pożądanym przez rynek pracy kierunku. Może dwa szkolenia i miesiąc samodzielnego dokształcania sprawią, że Twoje CV będzie dużo bardziej atrakcyjne dla pracodawców z regionu? Może to czas na większy ruch i przebranżowienie? Warto to rozważyć, szczególnie gdy chcemy zostać w aktualnej lokalizacji na stałe i nie bierzemy pod uwagę wyjazdu z naszego Nowego Sącza, czy Rzeszowa za pracą.

Trzecia rada to szukanie ofert zdalnych.

Pandemia przy swoich wielu minusach ma jeden niebywały plus – rynek pracy otworzył się na pracę poza biurem. Jednak nadal wielu kandydatów pomija ten fakt w swoich poszukiwaniach, skupiając się tylko na ofertach stacjonarnych. Oczywiście, żeby nie było, aplikowanie na oferty zdalne też ma swoje słabe strony. Jedną z nich jest dużo większa liczba kandydatów niż w procesach stacjonarnych. To oznacza, że aplikując na te oferty, musisz jeszcze lepiej się przygotować, a Twoje CV ma rzucać rekruterów na kolana i wcale nie pastelami z Canvy, czy zamieszczeniem wszystkich informacji na jednej stronie. Tu nie ma miejsca na pomyłki, ani na „takie w miarę dobre” CV. Musi być po prostu najlepsze. Jak możesz ocenić, czy Twoje CV jest najlepsze? Na dwa sposoby. Jeśli wysyłając CV na 10 świeżych, zgodnych z Twoim profilem ofert pracy, masz mniej niż 3 telefony od rekruterów, prawdopodobnie, coś jest nie tak. I drugi sposób, Jeśli patrzysz na CV i myślisz, że nie oddaje Twojej wspaniałości, to już wiesz, że wymaga zmiany 🙂 Budowaliśmy nasz wzór CV na podstawie analizy pracy rekruterów i po wielu testach wiemy, że idealnie odpowiada ich oczekiwaniom i do tego zawsze przechodzi przez ATS 🙂 Jeśli zastanawiasz się, czy Twoje CV jest wystarczająco dobre, pisz do nas śmiało na napomoc@gorillajob.pl.

Jak już jesteśmy przy pracy zdalnej to jeszcze czwarta rada – Freelance.

Jeśli nie możesz znaleźć pracy etatowej, freelance to świetna opcja na przeczekanie i zdobycie wartościowego doświadczenia, które można wpisać do CV. Problemem mogą być sprawy zasiłkowe, przy wystawianiu umów zlecenie/dzieło, ale to już zostawiam Wam do rozstrzygnięcia. Dziś stworzyliśmy dla naszych kursantów dodatkową listę miejsc, gdzie można szukać drobnych zleceń, naprawdę jest ich sporo. To jeden z najprostszych sposobów na uniknięcie dziury w CV, która z czasem może coraz bardziej straszyć rekruterów.
Twoje szukanie pracy nie daje efektów?

Mamy coś, co Ci pomoże!

Zobacz nasz kurs ONLINE
Jak szybko zdobyć nową pracę cz.1
i opinię kandydatów, którzy dzięki nam znaleźli pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry